Jdi na obsah Jdi na menu
 


zpět

Ctěné Matre

Společenství žen, které vzniklo v průběhu Rozptylu, patrně za přičinění či pod vlivem Ctihodných matek, jež se dlouhým odloučením vzdálili Bene Gesseritu a jeho zásadám.

Ctěné Matre zotročují muže pomocí neobyčejných sexuálních rozkoší, které jsou jim schopny poskytnout. Takto podrobení muži pak vykonají jakýkoli jejich rozkaz.

Ctěné Matre mají také velmi vyspělou techniku ovládání těla, která v některých ohledech předčí benegesseritský výcvik. Nedokázaly však zvládnout přeměnu melanže v těle a nemají proto duševní a paměťové schopnosti a možnosti Ctihodných matek.

K lidem mimo své skupiny se chovají s vrcholnou arogancí a nadřazeností. Ze sebe samých udělali předmět uctívání. Dohody pro ně nic neznamenaly. Díky tomu se ale stávalo, že své protivníky podcenili. Mezi nimi a Bene Gesseritem vládne nesmiřitelné a krvavé nepřátelství.


Jednotky
Rod Ctěné Matre je rovněž bojorod. Jejich jednotky jsou podobné jednotkám Corrinů. Primární – útočná jednotka Zotročený vojákk má parametry 6/1 a tak je to vyloženě útočná jednotka.příznivá je i její cena. Ta je jen 0.7 kg za kus. Co se týká jejich obranné jednotky, dala by se použít jak na útok tak i obranu. Dle mého názoru je Ctěné Matre „univerzální“ jednotka, čemuž odpovídají i její parametry 7/5 a cena 1.2 kg za kus.

obrázek NázevCena (Kg)ÚtokObranaTyp

Obrazek

Zotročený voják 0.7 6 1 útočná

Obrazek

Ctěné Matre 1.2 7 5 obrannáStavby
Jak bylo řečeno Ctěné Matre patří mezi bojorody. Při útocích mají tedy možnost naverbovat jednotky. Jejich budova na produkci melanže se nazývá Neprostor. Základní produkce je 1 kg koření. Dle toho se odvíjí i množství startovní melanže (při začátku věku) – dostávají 358 kg melanže. Jako druhá stavební budova je Planetární obrana – neviditelná budova se silou do obrany jedna. Její cena záleží na národu. CM stojí jeden kus 0.1 kg koření . Za každou postavenou PO se také platí žold za její údržbu – i ten záleží na národu. Žold PO u tohoto rodu stojí 0,0068 kg za 1 kus PO.

obrázek Název Cena (Kg) Typ

Obrazek

Neprostor4 Ekonomická

Obrazek

Planetární obrana 0.1 obranná

Zpět na přehled národů