Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ahoj, vítejte v sekci, jejíž úkol je blíže vám představit národy, se kterými se můžete setkat na Duně. V této hře je celkem 15 různých rodů. 14 z těchto rodů se dá rozdělit do dvou skupin, podle jejich útočného zaměření. Jsou to buď bojorody či ekorody. Onen 15. rod nepatří ani do jedné skupiny, neboť jde o rod Renegátů.

Ekorody
Jsou to rody, které poznáme dle vyšší produkce, horších útočných jednotek ale dobrých obranných jednotek. Tyto rody spoléhají na své obranné jednotky a planetární obranu staví jen vyjímečně.

Jejich speciální vlastností je tzv. Neboření budov.
Tuto speciální útočnou schopnost má 7 národů, které mají rozvinutou ekonomiku. Znamená to, že na dobyté planetě dokážou předelat stávající budovy na svoje. Na dobyté planetě jim tedy zůstávají všechny budovy a narozdíl od verbování nezáleží na množství populace na dobyté planetě.

Mezi ekorody patří:
Atreidové, Bene Gesserit, Bene Tleilax, Ekaz, Riches, Rybí Mluvčí a Vesmírná Gilda


Bojorody
Tyto rody poznáme dle nižší produkce, dobrých útočných jednotek a horších obranných jednotek. Bojorody většinou nespoléhají na sílu svých obranných jednotek, ale na sílu neviditelné planetární obrany, která se jim vyplatí stavět.

Jejich Speciální vlastností je Tzv. Zotročení obyvatelstva (verbování)
Tuto speciální útočnou schopnost má 7 národů. Ty při útoku naverbují část obyvatelstva dobyté planety do své armády.

Mezi bojorody patří:
Corrinové, Ctěné Matre, Fremeni, Gináz, Harkonnenové, Iks, Moritani


Na Duně však existuje ještě jeden rod. Dá se říct, že jde o onen 15. rod. Jsou to Renegáti.