Jdi na obsah Jdi na menu
 


zpět

Iks

Domovskou planetou rodu Vernio je Iks. Patří k nejbohatším v Impériu, je to hospodářská velmoc. Jejich planeta sama o sobě vypadá nezničeně, jako by iksanský průmysl na planetě neexistoval. Je to díky tomu, že samotné Iksanské metropole jsou v podzemí planety.

Jsou to mistři strojů. Jeden čas vedli obchodní válku s rodem Riches, kterou nakonec vyhráli a díky ní zesílili.

Na imperiální trh dodávají zbraně, cvičné soubojové roboty, ale jejich hlavní výrobní činnost spočívala v konstruování maxitrailerů pro vesmírnou gildu. Iksané jsou výhradními výrobci těchto obřích lodí, sloužících pod velením Gildy k cestování mezi planetami po celém impériu.


Jednotky
Iks je považován za hybrid, kvůli síle jednotek a základní produkci. Protože ale má speciální vlastnost bojorodů, řadim ho právě mezi ně. Ze všech rodů má nejlepší útočnou jednotkou na Duně vůbec. Jejich primární jednotka Spalovač kamene má totiž parametry 30/2 (30 útok). Tomu ale odpovídá i její cena. Ta je 8.0 kg za kus. Co se týká jejich obranné jednotky (Bojový robot), je vidět, že se může použít i na obranu. Její parametry jsou 6/7. I tomu rovněž odpovídá cena. Totiž 3.25 kg za kus.

obrázek NázevCena (Kg)ÚtokObranaTyp

Obrazek

Spalovač kamene8.0 30 2 útočná

Obrazek

Bojový robot 3.25 6 7 obrannáStavby
Jak bylo řečeno Iks je hybrid, ale řadím ho mezi bojorody. Při útocích mají tedy možnost naverbovat jednotky. Jejich budova na produkci melanže se nazývá Továrna na stroje. Základní produkce je 2.5 kg koření. Kvůli této produkci jsou rovněž považování za hybrid (oproti ostatním bojorodům je to hodně. Tato suma odpovídá spíše nějakému ekorodu). Dle toho se odvíjí i množství startovní melanže (při začátku věku) – dostávají 270 kg melanže. Jako druhá stavební budova je Planetární obrana – neviditelná budova se silou do obrany jedna. Její cena záleží na národu. Iks stojí jeden kus 0.25 kg koření . Za každou postavenou PO se také platí žold za její údržbu – i ten záleží na národu. Žold PO u tohoto rodu stojí 0,0137 kg za 1 kus PO.

obrázek Název Cena (Kg) Typ

Obrazek

Továrna na stroje4 Ekonomická

Obrazek

Planetární obrana 0.25 obranná

Zpět na přehled národů