Jdi na obsah Jdi na menu
 


zpět

Vesmírná Gilda

Též známa jako Kosmická gilda. Její domovská planeta se nazývá Spojka.

Je to jedna ze složek politické trojce udržující velkou konvenci vedle Federálního svazu Landsraadu a Imperátora. Drží monopol na mezihvězdné lety. Ty se uskutečňují pomocí obřích, desítky kilometrů dlouhých lodí - maxitrajlerů, které vyrábí Iks.

Maxitrajler vede navigátor, jenž v melanžovém transu dokáže hledat cestu zakřiveným časoprostorem. Bez nich by cestování vesmírem nebylo možné a impérium by se rozpadlo na samostatná společenství

Cílem Gildy je oprostit se od závislosti na melanži výrobou umělého navigátora.

Nic blíže k jejich historii není známo, neboť je zahalena rouškou neproniknutelných tajemství.


Jednotky
Tento rod patří mezi ekorody a dá se říci, že jeho jednotky ho přímo vystihujou, neboť jednotky tohoto národa drží nej jednotek z bojorodů. Jejich primární – útočná jednotka je Obrněný Člunek. A je to nejslabší jednotka u ekorodu a na Duně vůbec. Má totiž parametry 1 / 2, avšak stojí pouze 1.2 kg melanže. Co se týká jejich druhé – obranné jednotky, ta rovněž drží své nej. Jde o Velký štít a se svými parametry 3/19, jde o nejsilnější obranou jednotku na Duně. Je ale fakt, že právě kvůli tomu stojí také jedna tato jednotka 8.8 kg melanže.

obrázek NázevCena (Kg)ÚtokObranaTyp

Obrazek

Obrněný Člunek1.2 1 2 útočná

Obrazek

Velký štít3.8 3 19 obrannáStavby
Vesmírná Gilda je Ekorod a tomu vše odpovídá. Jejich budova na produkci melanže se nazývá Maxitrajler. Jejich základní produkce jsou 4 kg koření. Dle toho se odvíjí i množství startovní melanže (při začátku věku) – dostávají 250 kg melanže. Jako druhá stavební budova je Planetární obrana – neviditelná budova se silou do obrany jedna. Její cena záleží na národu. U Gildy je to 0.55 kg koření. Za každou postavenou PO se také platí žold za její údržbu – i ten záleží na národu. Žold PO stojí 0,0192 kg za 1 kus PO.

obrázek Název Cena (Kg) Typ

Obrazek

Maxitrailer16 Ekonomická

Obrazek

Planetární obrana 0.55 obranná

Zpět na přehled národů