Jdi na obsah Jdi na menu
 


zpět

Morritani

Jejich sídelní planetou je Grumman druhá planeta hvězdné soustavy Niushe. Obyvatelé této planety jsou známí svou prudkostí, při nejmenší urážce je přepadají záchvaty pomstychtivého šílenství.

Kvůli trvalému porušování velké konvence a dohod (př. kobercové bombardování Ekazu nebo nálet na Gináz) donutilo imperátora k nasazení legií sardaukarů, k jejich umírnění. toto opatření se však ukázalo jako neúčinné.

Mezi nimi a rodem Ekazu je tak již dlouho velká vzájemná nevraživost.

Zde na Duně Online však toto platit nemusí, zde zaleží na lidech a tak mohou být klidně Morritani s Ekazany spojenci.


Jednotky
Rod Morritani plní svou pověst bojechtivého národa i na Duně. Je to bojorod. A tomu odpovídá i jejich útočná jednotka Assasin, která se hodí jen pro útok. S jejími parametry 8/1 se s ní ani nic jiného dělat nedá. Jde však o velmi dobrou útočnou jednotku. A přijatelná je i její cena, což je 1,35 kg za kus. Co se týká jejich obranné jednotky, dala by se použít jak na útok tak i obranu. Alespoň tomu odpovídají její parametry 8/7. Přesto vše jde u bojorodu o drahou jednotku, kterou moc nevyužije. Její cena je 2.25 kg za kus.

obrázek

Název Cena (Kg) Útok Obrana Typ

Obrazek 

Assasin

1.35

8

1

útočná

Obrazek

Bombardér

2.25

8

7

obrannáStavby
Jak bylo řečeno Morritani patří mezi bojorody. To znamená že při jejich útocích se sice boří na planetě budovy na produkci melanže, ale místo toho můžou z každé fungující budovy verbovat. Neboli při úspěšném útoku můžou na oplátku za zničené jednotky získat jednotky nové. Jejich budova na produkci melanže se nazývá Důl na vikamy. jejich základní produkce je 1,5 kg koření. Dle toho se odvíjí i množství startovní melanže (při začátku věku) – dostávají 320 kg melanže. Jako druhá stavební budova je Planetární obrana – neviditelná budova se silou do obrany jedna. Její cena záleží na národu. M stojí jeden kus 0.15 kg koření . Za každou postavenou PO se také platí žold za její údržbu – i ten záleží na národu. Žold PO u tohoto rodu stojí 0,0092 kg za 1 kus PO.

obrázek Název Cena (Kg) Typ

Obrazek

Důl na vikamy 4 Ekonomická

Obrazek

Planetární obrana 0.1 obranná

Zpět na přehled národů