Jdi na obsah Jdi na menu
 


zpět

Harkonnenové

Synonymum pro krutost, podlost, zákeřnost, totalitní systém vlády a brutální metody válčení (útoky na civilní cíle, znásilňování žen apod.) - to jsou Harkonnenové.

Sídelní planetou rodu je Giedi Prima. Jejich lénem pak planeta Lankiveil. Jeden čas jim patřilo i pololéno na Arrakis.Úhlavní nepřítel rodu jsou Atreidové.

Jejich zisky plynou z průmyslové výroby na Giedi Prima a z prodeje velrybích kůží z Lankiveilu. Ale hlavně z Arrakisu (v době držení pololéna).

Jejich oblíbená zábava je lov lidí (dětí), které pro to speciálně chovají a cvičí. Potom to jsou také gladiátorské hry.


Jednotky
Harkonnenové jsou druhý nejlepší bojorod na Duně hned po Iksu. Iks je ale často považován za hybrid, a proto se o Harkonnenech dá zároveň říci, že jsou ten nejlepší "čistý" bojorod na Duně. Alespoň co se týká síly útočné jednotky. Primární – útočná jednotka Nekoráb má parametry 18/3, což z ní činí velice dobrou útočnou jednotku. I když stojí 3.15 kg za kus. Jejich druhá jednotka Otrok - obranná je něco jiného. Tento rod ji skoro nevyužívá. Je to kvůli tomu, že její parametry jsou 1/1. Těmto nízkým parametrů pak skoro odpovídá i cena 0.3 kg za kus. Není se tedy čemu divit, že ji H nepoužívají.

obrázek NázevCena (Kg)ÚtokObranaTyp

Obrazek

Nekoráb 3.15 18 3 útočná

Obrazek

Otrok 0.3 1 1 obrannáStavby
Harkonnenové jsou bojorod.. Při útocích mají tedy možnost naverbovat jednotky. Jejich budova na produkci melanže se nazývá Otročí jáma. Základní produkce je 1.5 kg koření. Dle toho se odvíjí i množství startovní melanže (při začátku věku) – dostávají 320 kg melanže. Jako druhá stavební budova je Planetární obrana – neviditelná budova se silou do obrany jedna. Její cena záleží na národu. H stojí jeden kus 0.15 kg koření . Za každou postavenou PO se také platí žold za její údržbu – i ten záleží na národu. Žold PO u tohoto rodu stojí 0,0092 kg za 1 kus PO.

obrázek Název Cena (Kg) Typ

Obrazek

Otročí jáma6 Ekonomická

Obrazek

Planetární obrana 0.15 obranná

Zpět na přehled národů